علی عظیم زاده
دستگاه باشگاه مشتریان ML-0

دستگاه باشگاه مشتریان ML-0 سازگار با کارتهای مایفر مناسب جهت شرکتها و سازمانها

من دستگاهی با نام    دستگاه باشگاه مشتریان ML-0 را طراحی و تولید کردم . این دستگاه سخت افزاری علاوه بر امکان ایجاد باشگاه مشتریان برای سازمانها ، شرکتها و انواع کسب کار ها ، امکانات دیگری نیز دارد که در زیر به شرح آنها می پردازم.

این دستگاه علاوه بر استفاده به صورت باشگاه مشتریان ، امکان کسر اعتبار را دارد. دستگاه فوق در واقع یک پوز غیر بانکی است و هیچ ارتباطی با بانک و کارتهای بانکی ندارد. این دستگاه بطور آنلاین و هم آفلاین کار می کند و می تواند به سرور مرکزی مورد نظر مشتری متصل گردد.

دستگاه باشگاه مشتریان ML-0 قابلیت کسر اعتبار از کارتهای مایفر را دارد. این دستگاه بر پایه برد رزبری پای طراحی گردیده است. در نتیجه دارای قابلیت انعطاف بسیار زیاد می باشد.انواع سناریو های مورد نظر مشتری قابل پیاده سازی خواهد بود.

دستگاه باشگاه مشتریان ML-0
دستگاه باشگاه مشتریان ML-0

نحوه استفاده بصورت کسر اعتبار

در حالت استفاده بصورت کسر اعتبار ، دستگاه باشگاه مشتریان ML-0 بصورت یک ریدر Reader  عمل می نماید. در این حالت با نزدیک کردن کارت اعتباری هوشمند بدون تماس به دستگاه ، شناسه کارت خوانده می شود. شناسه ی خوانده شده توسط بستر اینترنت به سرور مرکزی منتقل و اطلاعات مورد نیاز به دستگاه منتقل می گردد.

طبق برنامه ریزی که در نرم افزار دستگاه باشگاه مشتریان ML-0 انجام شده است، کسر اعتبار انجام می گردد. پس از فرآیند فوق تراکنش موفق و یا ناموفق در بانک اطلاعات اصلی موجود در سرور ذخیره می شود. و از طریق پنل نرم افزاری امکان تهیه انواع گزارش ها وجود دارد.

یک مثال جهت استفاده از دستگاه باشگاه مشتریان ML-0 به عنوان کسر کننده

فرض کنید سازمانی برای پرسنل خود بودجه ی رفاهی و ورزشی در نظر گرفته است. این سازمان می تواند از کارتهای الکترونیکی جهت کارت رفاهی ورزشی کارکنان خود بهره ببرد. کارتها به میزان مورد نظر سازمان شارژ و تحویل کارکنان می گردد.

از سوی دیگر این سازمان با پذیرنده هایی مانند رستوران ، استخر ، فروشگاه پوشاک ، کارواش و  ... قرارداد منعقد می نماید. در محل هر یک از پذیرنده ها یک عدد دستگاه باشگاه مشتریان ML-0  (و یا مدل های دیگر) نصب می گردد. کارکنان این سازمان با در دست داشتن کارت رفاهی ورزشی خود ، به یکی از این پذیرنده ها مراجعه می نمایند.

پذیرنده کارت مشتریان را بروی دستگاه قرار می دهد . طبق مدل کسر اعتبار که قبلا توسط سازمان و پذیرنده توافق شده و در سیستم نیز تعریف گردیده است کسر اعتبار انجام می شود. و مشتری خدمت مورد نظر خود را از پذیرنده دریافت می نماید.

در نرم افزار طراحی شده ، هر کدام از پذیرندگان ، مشتریان و سازمان پنل کاربری جداگانه دارند. امکان تهیه انواع گزارشات مورد نیاز هر بخش وجود دارد که در واقع امکان کنترل سیستم را فراهم می نماید. بنابراین به راحتی می توان از این دستگاه باشگاه مشتریان ML-0 با خیالی آسوده بهره جست.

مشخصات و امکانات دستگاه

  • این دستگاه سخت افزاری مجهز به سیستم عامل قدرتمند لینوکس می باشد.
  • دارای پورت LAN جهت اتصال به شبکه و اینترنت است.
  • دارای صفحه کلید
  • مجهز به WIFI
  • امکان استفاده از اینترنت سیم کارت در صورت درخواست مشتری
  • نرم افزار دستگاه با زبانهای پایتون و دات نت core تولید شده است.
  • منبع تغذیه از طریق آداپتور
  • امکان خروجی رله در صورت درخواست مشتری

 

پاسخی بنویسید